معماری امنیت تطبیقی برای مقابله با حملات پیشرفته

امنیت تطبیقی

نتیجه:

در اینجا ۱۲ راه حل امنیتی جدا از هم نباید تصور کرد. باید توجه شود که برای ایجاد یک امنیت پایدار نیاز است که توانمندی های متفاوت به طور یکپارچه و با اشتراک اطلاعاتی توام در کنار هم قرار گیرد. به عنوان مثال یک رویکرد نادرست این است: در حالی که یک سازمان در مرحله ابتدایی از سیستم های مبتنی بر امضا برای مقابله با آسیب ها استفاده نکرده است، این سازمان از تجزیه و تحلیل حملات و دفاع سفارشی استفاده نماید. در این صورت این سازمان از این گونه سیستم ها و نقش موثر آنها در کشف حملات و مسدودسازی آنها محروم است.

بنابراین معماری امنیتی تطبیقی در سراسر چرخه حیات یک حمله کار می کند. نگاشت فرآیند امنیت تطبیقی با چرخه حیات به این صورت است که بخش پیش بینی کننده، در پیش از حمله موثر است، بخش جلوگیری کننده در همان زمان و شناسایی کننده تا چند دقیقه در طول عملیات حمله و بخش گذشته نگر بعد از حمله و ممکن است از چند دقیقه تا ماه ها مورد استفاده قرار گیرد.

 

امنیت تطبیقی

 

هوش امنیتی در این فرآیند مستمر شامل ترکیبی از دسته هایی از قابلیت ها و لایه های مختلف کنترل های امنیتی تبادل اطلاعات است که با تولید یک نیاز برای نسل جدید کنترل های امنیتی هوش-آگاه پدیدار می شود.

لازمه حفاظت کامل، ترکیبی از توانمندی های جلوگیری، شناسایی، تحلیل گذشته نگر و پیش بینی کننده است. امنیتی بالاتر است که شامل مولفه ها و قابلیت های بیشتری در هر مرحله باشد. نسل بعدی راه حل های امنیتی پیشرو باید ارائه دهنده بینش عملی مبتنی بر ریسک-اولویت باشد که شامل قابلیت تجزیه و تحلیل قرارگرفته در آن راه حل نیز باشد.

 همانگونه که نخ های الیاف یک طناب یکپارچه هستند، یکپارچگی قابلیت ها، تبادل اطلاعات بین آنها و تبادل اطلاعات به/از انجمن ها و ارائه دهندگان هوش تهدید می تواند امنیت بیشتر را در مجموع بوجود آورد.

 

به اشتراک بگذارید... Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print
منبع: Gartner

ما را از نظرات خود آگاه سازید

لطفا در صورت تمایل، نظر خود را در مورد مطلب بالا، بنویسید.