سوالات متداول سیستم امنیت فایل

– TFG چگونه در سطح شبکه کار میکند؟
زمانی که برنامه Total File Guard در سطح سازمان راه اندازی میشود، در کامپیوتر های زیر مجموعه دسترسی ،TFG Agent در سطح پردازش های هسته ای سیستم عامل اجرا شده و به صورت نا محصوص فایلهای مورد نظز را رمزگذاری و رمز گشایی میکند. گیرنده اطلاعات باید دارای Agent ای باشد که اجازه دسترسی به این فایل در Agent وی تعریف شده باشد.
– آیا TFG از زبان فارسی پشتیبانی میکند؟
بله. Total File Guard برای رمزنگاری فایلهای فارسی از UTF-8 Encoding پشتیبانی میکند و شما هیچ مشکلی در رمزگذاری و رمزگشایی فایلهایی که به زبان فارسی نوشته شده اند نخواهید داشت.
– آیا نصب های متفاوت TFG در دو سازمان باهم سازگاری دارند؟
هیچ مشکل امنیتی بوجود نمی آید.Total File Guard بر اساس سخت افزار ها شناسه های سخت افزاری برای رمزنگاری استفاده میکند، بنابرابن هر نصب سرور جدا از هم، شماره شناسایی جدا خواهند داشت و به این صورت فایل رمزنگاری شده در یک نصب Total File Guard در نصبهای دیگر رمزگشاییی نخواهد شد.
– نوع رمزنگاری که TFG استفاده میکند چیست؟ آیا امن است؟
Total File Guard از الگوریتم رمزنگاری AES 256 استفاده میکند که دارای چندین گواهینامه بین الملل از سازمانهای مختلف است.این الگوریتم در حین سرعت و مصرف پایین منابع سخت افزاری از امنیت بالایی برخوردار است ، به نحوی که بیشتر شرکت ها و سازمانهای بزرگ مالی دولتی و اطلاعاتی از این الگوریتم استفاده میکنند. همچنین Total File Guard اجازه میدهد کاربر الگوریتم مورد نظر خود را انتخاب کند.
– آیا بازیابی کلید TGF، در کامپیوتر کاربران امکان پذیر است؟
کلید کد شده Total File Guard در کامپیوتر کاربران فابل دسترس نیست. به علاوه کد گذاری کلید به طوری امن است که حتی اگر در دسترس قرار کیرد شانس پیدا کردن کلید تقریبا صفر است، طوری که شکستن رمز کلید با بهترین ابر کامپیوتر های دنیا قرن ها طول خواهد کشید.
– آیا TFG از کپی کردن فایلها توسط کاربران جلوگیری میکند؟
بله، طراحی TFG بر روی عملیات کپی بسیار دقیق است. نرم افزار طوری طراحی شده است که از کپی کردن متن یا عکس از یک فایل محافظت شده به یک نرم افزار محافظت نشده جلوگیری میکند.TFG حتی بر روی توابع Drag & Drop نیز حساس است. هرچند که کاربر میتواند از یک فایل محافظت نشده اطاعات را کپی کرده و در یک فایل محافظت شده استفاده کند.
– آیا TFG میتواند مانع دزدی فایلها از طریق کپی کل حافظه یا ریکاوری شود؟
بله، Total File Guard میتواند با بستن دستورات مربوط به این کار از دزدی اطلاعات توسط کاربران حرفه ای نیز جلوگیری کند.
– آیا TFG میتواند از کپی اطلاعات از طریق نرم افزارهای گرفتن تصویر از صفحه نمایش یا Print Screen جلوگیری کند؟
بله، Total File Guard در این زمینه نیز از امکانات فوق العاده ای برخوردار است، به طوری که میتواند بیش از ۱۰۰۰ نرم افزار تصویر برداری از صفحه نمایش را تشخیص داده و از تصویر برداری صفحه نمایش جلوگیری کند.
– آیا TFG از پرینت فایلهای غیر مجاز جلوگیری میکند؟
بله، Total File Guard میتواند طوری برنامه ریزی شود که کاربران فقط بتوانند از پرینترهای تعریف شده پرینت بگیرند.همچنین TFG میتواند پرینترهای مجازی روی سیستم کاربران را تشخیص داده و از آن نیز جلوگیری میکند.
– آیا TFG امکان رمزگشایی فایلها را به صورت دسته ای میدهد؟
برنامه Total Filr Guard میتواند فایلها را به صورت دسته ای رمزگشایی کند در صورتی که مدیر شناسه سخت افزاری و کلید صحیح را فراهم کند. به دلایل امنیتی امکان رمزگشایی دسته ای فقط برای مدیران آی تی سازمان و کاربران مجاز تعریف شده امکان پذیر است.
– آدرس IP استاتیک یا آدرس IP داینامیک؟ (آیا تغییر IP کاربر مشکلی ایجاد میکند؟)
یک سرور معمولی باید یک IP استاتیک داشته باشد، TFG نیز برای اجرا بر روی سرور نیاز به آپIP استاتیک دارد. اما کاربران میتوانند از IP داینامیک یا استاتیک استفاه کنند.اطلاعات بین سرور و کلاینت بر اساس شناسه CPU و آدرس مک رد و بدل میشود به همین خاطر نیازی به IP استاتیک برای کاربران نیست.
– چند کاربر میتوانند از یک سرور مقیاس پایین استفاده کنند؟
کمترین سخت افزار مورد نیاز برای Total File Guard رم ۵۱۲مگابایتی با CPU 800MH است. این سیستم میتواند برای کار ۵۰ کاربر مناسب باشد.به صورت پیش فرض کلاینتها هر ۵ ثانیه با سرور اطلاعات رد و بدل میکنند. اگر این مدت زمان را به ۱۰ یا ۳۰ ثانیه ارتقاع دهید، میتوانید تعداد کاربران را افزایش دهید.
– TFG چگونه بر روی کامپیوتر کاربران نصب میشود؟ از طریق سرور یا تک به تک؟
نصب Agent ها بسیار آسان است. میتوانید از طریق Active Directory بر روی تمام کلاینتها Agent نصب کنید.ما تجربه نصب Agent بر روی ۱۰۰۰ کامپیوتر در یک روز را داریم.
– نرم افزار Total File Guard چه تعداد کامپیوتر کلاینت را میتواند پشتیبانی کند؟
به طور متوسط هر سرور میتواند بالای ۸۰۰ کاربر را پشتبانی کند.شما میتوانید از ترفندهای لود بالانسینگ استفاده نمایید. در حال حاضر سازمانی با ۳۰۰۰ کلاینت نیز وجود دارد که از Total File Guard استفاده میکند.
– آیا نرم افزار شناخته شده ای هست که با Total File Guard سازگاری نداشته باشد؟
تا کنون هیچ موردی گزارش نشده است. ولی در صورت بروز مشکل Agent سمت کاربر میتواند در عرض ۵ ثانیه uninstall شود. و این کار را مدیر سرور نیز میتواند از سمت سرور بر روی کلاینت اعمال کند.
اگر سرور از ۲ کارت شبکه استفاده کند چه تاثیری در کار Total File Guard میگذارد؟
هیچ تاثیری ندارد. Total File Guard همه اطلاعات را به صورت اتوماتیک جمع آوری میکند.
– سرور می تواند به بیش از ۸۰۰ کاربر پاسخگو باشد، آیا در حالتی که بیش از ۸۰۰ کاربر وجود داشته باشد باید از کلاستر استفاده کرد یا بهتر است سخت افزار سرور را ارتقا داد؟ در صورتیکه از کلاستر استفاده کنیم نیاز به خرید لایسنس سرور دیگری هست؟
پیشنهاد ما استفاده از یک سرور برای کمتر از ۵۰۰ کاربر هست. البته یک سرور قوی میتواند به بیش از ۸۰۰ کاربر هم پاسخگو باشد. جهت اجرای کلاستر ما Value Pack TFG را ارایه می کنیم. اگر مشتری، دو یا بیشتر از دو سرور از ما خریداری کند توصیه ما اینست که از Value Pack TFG برای داشتن لاگهای پشتیبان گیر و گزارش گیری از سیستم استفاده کند.
– فایروال چه تعداد از پورتها را باید برای کاربران TFG باز کند؟
پورت پیش فرض ارتباطی بین سرور و کلاینت ۲۰۰۰ است و این پورت در هر دو سمت باید باز باشد. باید باز بودن آن را در فایروال چک کرد. اگر کلاینت آنتی ویروس نصب کرده باشد می بایست TFG را در لیست نرم افزارهای ایمن آنتی ویروس قرار داد.
– درباره نصب سرور TFG بر روی ویندوز ۳۲ بیت یا ۶۴ بیتی توضیح دهید.
سرور TFG قابل نصب بر روی هر دو نوع از سیستم عامل های ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی است. مانند ویندوز سرور ۲۰۰۳ و ۲۰۰۸
– سرور از چه دیتابیسی استفاده می کند؟ چه اطلاعاتی ذخیره می شوند؟ برای پشتیبان گیری از پایگاه داده چه کاری ضروری است؟
– TFG از Mysql برای ذخیره لاگهای عملکرد کلاینت و لاگهای مدیر سیستم استفاده میکند. برای اطمینان از اینکه TFG بعد از نصب عملکرد صحیحی داشته باشد، نباید نمونه ای از MySQL بر روی سرور مورد نظر وجود داشته باشد. اگر بیش از دو سرور TFG وجود داشته باشد توصیه می کنیم که مشتری Value Pack TFG را جهت ذخیره لاگهای سیستم پشتیبان گیر اضافه کند.