مانیتورینگ فعال

مانیتورینگ فعال

منابع ارائه شده توسط سرویس مانیتورینگ شبکه zabbix برای کمک به کاهش هزینه های عملیاتی، کاهش downtime، و افزایش کیفیت سرویس های تجارت شما است.

alert
هشدار آماده باش (Stay Alert)

از آنجایی که Frontend نرم افزار مانیتورینگ zabbix تمامی اطلاعات مربوط به محیط را فراهم میکند، zabbix میتواند از طریق sms, email, jabber برای هر رویداد یک پیغام ارسال کند. شما می توانید به راحتی هر سرویس هشدار دیگری را نیز در zabbix پیاده سازی کنید. مانند ارسال تیکت در سرویس پشتیبانی یک شرکت به محض وقوع رویداد.


کنترل کننده رویداد (Event Handler)

شاید موقعیتی به وجود آید که سیستم به صورت اتوماتیک بتواند مشکل را حل کند. از Restart یک سرویس گرفته تا به کار گیری یک سرور جایگزین از طریق IPMI، نرم افزار مانیتورینگ zabbix میتواند این کارها را برایتان انجام دهد.

event

availability-gray
حل سریعتر

اگر اطاع رسانی اولیه و یا راه حل اتوماتیک اولیه کارساز نبود نرم افزار مانیتورینگ شبکه zabbix میتواند متخصصان شبکه و مدیر شبکه را مطلع سازد و یا حتی بعد از آن عمل دیگری را انجام دهد.


مدیریت مشکلات

زمانی که متخصصی بر روی مشکل جاری در حال کار کردن است، میتواند اعلام اطلاع نموده و حتی نظر خود در این مورد را کامنت نماید.این امکان ویژگی کار گروهی را تقویت کرده و سطح بالایی از مدیریت مشکلات را به ارمغان میاورد. همچنین باعث میشود که ناخواسته از مشکلات چشم پوشی نکنید. نتیجه این کار باعث کنترل بهتر بر روی محیط و شبکه و کاهش Downtime و بهبود تجربه مشتری میشود.

problem

information
اطلاعات مفید

بعضی از جزئیات در مورد یک دستگاه مانند برنامه های کاربردی و مشخصات سخت افزاری و محل و شماره سریال و … میتواند برای حل مشکل، ارزشمند باشد. به همین منظور zabbix پروفایلی برای منابع میزبان در نظر میگیرد و تمامی این اطلاعات را آنجا ذخیره مینماید. در zabbix نسخه ۲ به بالا این اطلاعات به صورت خودکار ذخیره میشوند Zabbix این امکان را به شما میدهد که zabbix را برای هر محیطی و برای گرفتن هر داده ای از سیستمهای مربوط به امور مالی، سیستمهای کنترل محیطی و حتی دستگاههای غیر طبیعی پژوهشی آماده کنید. هیچ محدودیتی در زبان بر نامه نویسی برای zabbixوجود ندارد، شما میتوانید از Shell، Perl، Python و یا هر چیز دیگری استفاده کنید.