زبیکس در ساختار ابری کلادینو

زبیکس در ساختار ابری کلادینو

از همین امروز شما می‌توانید سیستم مانیتورینگ زبیکس را در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه بر روی ساختار رایانش ابری و در واقع بر روی یک سرور در بستر اینترنت در قالب یک VPS داشته باشید. ما این امکان را در قالب نرم افزاری تحت وب با نام کلادینو که محصول جدیدی از شرکت سدید آفرین است فراهم کرده‌ایم.

کلادینو یک سیستم پویا و ساده مبتنی بر میزبان‌های ابری است. در این نرم‌افزار تحت وب شما به راحتی هرچه تمام‌ تر می‌توانید تنها با چند کلیک پس از انتخاب میزبان ابری، سرور مناسب خود را به صورت خودکار بسازید، مدیریت کنید، نرم‌افزار مورد نظر خود را نصب کنید و از کار کردن در فضایی حرفه‌ای لذت ببرید.

 

مزیت‌های استفاده از زبیکس در کلادینو

استفاده از زبیکس در قالب VPS و بر روی بستر اینترنت قابلیت‌های زیادی را برای شما ایجاد می‌کند.

  • راه اندازی سریع و آسان سیستم مانیتورینگ زبیکس

در کلادینو شما می‌توانید در کمتر از یک دقیقه سرور زبیکس خود را به طور کامل راه اندازی و از آن استفاده نمایید. در این روش دیگر شما نیازی به نصب و راه اندازی جداگانه‌ی سرویس‌های پیش نیاز زبیکس مانند: پایگاه داده و وب سرور و هم چنین تنظیمات ابتدایی سرور زبیکس نخواهید داشت. هم چنین شما می‌توانید سرور زبیکس خود را بر روی پایگاه‌های داده متفاوت مانند: MySQL و یا PostgreSQL داشته باشید.

  • کاهش چشمگیر هزینه‌ی نصب و راه اندازی و مدیریت زبیکس

شما برای راه اندازی سرور زبیکس در محل شرکت و یا سازمان خود نیاز به تهیه‌ی یک سرور و منابع آن دارید که با توجه به مقیاس مانیتورینگ شما هزینه‌های متفاوتی را برای شما در بر خواهد داشت. با راه اندازی سیستم مانیتورینگ زبیکس بر روی ساختار ابری کلادینو و قیمت‌هایی که در این نرم افزار برای ایجاد و نگه داری سرور شما تعیین شده است این اطمینان را به شما می‌دهیم که با صرف هزینه‌های به نسبت کمتر می‌توانید از سیستم مانیتورینگ زبیکس استفاده کنید.

  • ارتقاء سطح امنیت سیستم مانیتورینگ زبیکس

با توجه به اینکه زبیکس شما بر روی بستر اینترنت نصب می‌شود و از طریق این بستر قابل دسترسی است نیازی نیست هیچ گونه نگرانی بابت امینت سرور خود داشته باشید زیرا کلادینو سرور زبیکس شما را در قالبی امن ایجاد و تنظیم کرده و احتمال حملات و آسیب های موجود از سوی هکرها را به حداقل رسانده است.

  • افزایش کارایی سرور زبیکس

با توجه به بستر اینترنتی که کلادینو از آن استفاده می‌کند، انجام کارها بر روی سرورهای شما در سریع ترین زمان ممکن خواهد بود. بر همین اساس شما نه تنها هیچ اختلال و یا کندی سرعتی را در حین انجام کار با سیستم زبیکس خود حس نخواهید کرد، بلکه اگر سیستم شما نیاز به گرفتن آپدیت جدیدی برای هر یک از قسمت‌های خود داشته باشد، در سریع ترین زمان ممکن این اتفاق به وقوع می‌پیوندد.

 

چه کسانی می‌توانند از زبیکس در بستر ابری استفاده نمایند؟

در این قسمت گروه‌های مختلفی را که استفاده از زبیکس بر روی کلادینو برای آنها مناسب است معرفی خواهیم کرد.

  • سازمان‌ها، شرکت‌ها و اشخاصی که یک یا چند VPS در سرتاسر دنیا دارند

این گروه از افراد که سرویس‌های خود را بر روی VPS های مختلف در مرکز داده‌های سرتاسر دنیا نگه داری می‌کنند برای مانیتورینگ و کنترل کارایی و سلامت VPS های خود می‌توانند از سیستم مانیتورینگ زبیکس بر روی کلادینو در بستر اینترنت استفاده کنند.

  • سازمان‌ها، شرکت‌ها و اشخاصی که وب سایتی را بر روی اینترنت دارند

این گروه از افراد می‌توانند با استفاده از سیستم مانیتورینگ زبیکس، صفحات وب سایت خود را از نظر سرعت پاسخ گویی و در دسترس بودن کنترل کنند و در صورت بروز هر گونه مشکل بر روی وب سایت خود، هشدارهای لازم را دریافت کنند. به عنوان مثال کنترل وب سایت فروش و تمامی آیتم‌های موجود در صفحات وب.

  • سازمان ها، شرکت ها و اشخاصی که سرویس هایی را تحت اینترنت ارائه می دهند

این گروه از افراد می‌توانند هر گونه سرویسی را که در قالب اینترنت ارائه می‌دهند با استفاده از سیستم مانیتورینگ زبیکس بر روی بستر کلادینو کنترل کنند. به عنوان مثال بانک‌ها که همگی خدمات مختلف اینترنتی مختلفی را ارائه می‌دهند می‌توانند از زبیکس برای کنترل سرویس‌های خود و ارائه خدمات بهتر استفاده کنند.

 

سخن پایانی

کلادینو نرم‌افزاری است که براساس تفکر جمعی شکل گرفته و حاصل تلاش گروهی متخصصین شرکت سدیدآفرین می‌باشد. شرکت سدید آفرین کلادینو را با همکاری با بزرگترین ارائه دهندگان خدمات رایانش ابری در دنیا نظیر شرکت دیجیتال اوشن، لینود و … ایجاد کرده است. استفاده از زبیکس بر روی کلادینو تجربه‌ی لذت بخشی از سرعت و کارایی بالای یک سرور به همراه احساس امنیت را برای شما فراهم می‌کند.

برای شروع و ایجاد سرور زبیکس به شما پیشنهاد می دهیم با مقاله چگونگی راه‌اندازی سیستم مانیتورینگ زبیکس در کلادینو همراه شوید.

 

 

همین حالا شروع کنید!

active-monitoring
مانیتورینگ فعال

ZABBIX با افزایش پایداری سرور، باعث افزایش کیفیت خدمات شما و کاهش هزینه های عملیاتی نگهداری سرور میشود

organization
آماده مانیتورینگ در سطح سازمانی

ZABBIX برای پشتیبانی از کوچکترین شبکه ها تا بزرگترین آنها در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته طراحی شده است.

monitor
همه چیز را مانیتور کنید

همه چیز در یک شبکه میتواند مانیتور شود، دسترسی و کارایی سرورها، نرم افزارهای تحت وب، دیتابیس ها، تجهیزات شبکه و بسیاری دیگر

handshake
راهکارهای تجاری

با تکیه بر تجربیات و دانش، تیم ما بهترین پشتیبانی، طراحی و توسعه سرویس مانیتورینگ شبکه را ارائه میدهد.

opensource
نرم افزار متن باز

ZABBIX یک نرم افزار کاملا متن باز است که تحت لایسنس GPL منتشر میشود و برای استفاده های تجاری و غیر تجاری آزاد است.

server
برنامه ریزی افزایش ظرفیت

ZABBIX طوری طراحی شده است که شما همگام با بزرگتر شدن شبکه هایتان میتوانید بر اساس برنامه ریزی زمانی پیش بروید.


پشتیبانی

شرکت سدید آفرین به عنوان تنها نماینده رسمی شرکت Zabbix SIA در خاور میانه، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی میباشد. در صورتی که سوالات زیادی در مورد نرم افزار مانیتورینگ شبکه zabbix دارید میتوانید به بخش سوالات متداول مراجعه کرده و یا با ما تماس بگیرید.