آماده مانیتورینگ در سطح سازمانی

مقیاس پذیری برای محیط های بسیار بزرگ

zabbix طوری طراحی شده است که از کوچکترین شبکه ها با چند دستگاه تا بزرگترین شبکه ها با هزاران دستگاه را پشتیبانی میکند. در حال حاضر وجود zabbix در حال اجرا در شبکه ای با بیش از ۱۰۰،۰۰۰ دستگاه مانیتور شده، نشان دهنده توانایی zabbix در مانیتور کردن بیش از ۳،۰۰۰،۰۰۰ بررسی در دقیقه با استفاده از سخت افزارهای سطح متوشط و جمع آوری داده هایی با حجم گیگابایتی به صورت روزانه دارد. این سطح از مقیاس پذیری با استفاده از الگوریتمهای هوشمند و کارآمد امکان پذیر است که امکان تقسیم بندی کامپوننت ها را در سرورهای متفاوت میسر میسازد و در نتیجه کارایی فوق العاده ای را ایجاد مینماید.

deploy
مانیتورینگ توزیع شده

سیستم مانیتورینگ Zabbix این قابلیت را دارد که به صورت متوسط ۱۰۰۰۰۰ دستگاه را به صورت همزمان روی یک سرور مانیتور نماید. این عدد شاید برای بسیاری از سازمان ها کاملا مناسب باشد ولی برای برخی از سازمان ها نیاز به مانیتور شدن تعداد بیشتری از ۱۰۰۰۰۰ دستگاه می باشد.

توضیحات بیشتر

بهینه شده برای کارایی بالا

یکی از قابلیت های اصلی این سیستم مانیتورینگ استفاده از Agent های با کارایی بالا می باشد. به شکلی که هر کدام از این Agent ها این قابلیت را دارا می باشند داده های بسیار متنوع و کاربردی را جهت مانتورینگ و کنترل Client ها به سمت سرور ارسال نمایند.

performance
توضیحات بیشتر

availability-gray
دسترسی بالا

دسترسی بالا به یک نرم افزار سطح بالا اصلی ترین مزیت آن است، از این رو تمام کامپوننت های zabbix با استفاده از کنترل بافر داده های کارآمد در شبکه مصون هستند.


بدون نیاز به حالت تعمیر و نگهداری

در یک شبکه بسیار بزرگ با تعداد زیادی دستگاه، مطمئنا بروز نگه داشتن تمامی Agent ها کار آسانی نخواهد بود. از این رو تمامی ورژن های zabbix با تمامی ورژن های Agent ها سازگار هستند. این سازگاری تقریبا مربوط به اولین نسخهZABBIX Agent یعنی ۱۰ سال پیش میشود.

maintanense
توضیحات بیشتر

security
امنیت

دسترسی به ZABBIX Frontend میتواند از طریق SSL برای اطمینان از امنیت مسیر بین کاربر و سرور ایمن شود.

توضیحات بیشتر

آماده برای استفاده IPv6

با توجه به پایان پذیری IPv4 با سرعتی بالا، اکثر شرکت های بزرگ آی تی به دنبال IPv6 هستند و تمایل زیادی برای استفاده از آن دارند. تمام بخشهای zabbix از IPv4 و IPv6 پشتیبانی میکنند و اجازه استفاده در محیط های متشکل از هردو نسخه و یا محیط های فقط مبتنی بر IPv6 را میسر میسازند.

ipv6