زبیکس آنلاین، مانیتورینگ آسان‌تر از همیشه

امروزه بسیاری از مجموعه ها نسبت به راه اندازی کسب و کار آنلاین خود اقدام نموده‌اند. بسیاری دیگر نیز در حال ورود به بازار آنلاین برای توسعه ی کسب و کار خود می باشند. از مهمترین جنبه‌های یک کسب و کار آنلاین موفق،‌ در دسترس بودن (Availability) است. مشتریان زمانی به یک کسب و کار آنلاین اعتماد می‌کنند که همیشه در دسترس باشد و آن‌ها بدون دغدغه بتوانند نیازهای خود را مرتفع نمایند.

به همین جهت کنترل و مانیتورینگ این سیستم ها اهمیت بسیار بالایی دارد. مدیران کسب و کارهای آنلاین باید بتوانند قبل از وقوع یک رخداد نسبت به شناسایی و رفع آن اقدام نمایند. بدین طریق کسب‌وکار آنلاین از قطعی‌های احتمالی دور بوده، که این موضوع می‌تواند در میزان موفقیت کسب و کار آنلاین نقش موثر و مستقیم را ایفا نماید.

با وجود اهمیت این موضوع، برخی از سازمان‌‌ها به دلایل گوناگون امکان اختصاص کامل یک تیم را برای نصب و پیاده‌سازی این سیستم نداشته و یا اینکه به دلیل شرایط مختلف بخشی از فعالیت‌های خود را به صورت دورکاری تعریف نموده اند.

در همین راستا و با همکاری تیم کلادینو، در جهت رفع مشکل مانیتورینگ کسب و کارهای آنلاین و همچنین سازمان هایی که خود دارای متخصصین در حوزه ی زبیکس نیستند، زبیکس آنلاین ایجاد شده است. هم‌اکنون شما می‌توانید زبیکس را در قالب سرور اختصاصی (Dedicated Server) و سرور مجازی (VPS) در اختیار داشته باشید.

زبیکس در یک نگاه

زبیکس یکی از سیستم های پرقدرت جهت نظارت و کنترل سطح کارایی و دسترس پذیری تمام زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات است. امروزه در دنیا از این سیستم به عنوان یکی از پیشرفته ترین و حرفه ای ترین سیستم های مانیتورینگ توزیع شده برای کنترل و نظارت به طیف وسیعی از تجهیزات و سرویس ها در سازمان‌های بزرگی همچون بوئینگ و نوکیا استفاده می شود. همچنین این سیستم به عنوان یکی از بهترین نرم‌افزارهای مانیتورینگ شبکه از جانب موسسه Gartner معرفی گردید.

با استفاده از زبیکس شما می توانید به صورت یکپارچه نسبت به جمع آوری، نگهداری، تحلیل و مدیریت اطلاعات دریافت شده از زیرساخت های IT خود اقدام نمایید. همچنین امکان استفاده از انواع ساختارها مانند Email، SMS، Jabber و Ticket جهت اعلام هشدار به صورت بلادرنگ امکان پذیر است. از سوی دیگر قابلیت ارائه انواع داشبوردهای مدیریتی، امکانات گسترده‌ای را در راستای مدیریت بهتر مجموعه فراهم می‌آورد. زبیکس این امکان را برای مدیران ایجاد می‌نماید تا در کوتاه ترین زمان نسبت به بروز اختلال در زیرساخت IT اطلاع پیدا کرده و با عملکرد به موقع میزان خاموشی و قطعی سرویس ها و ارتباطات را به حداقل برسانند.

ویژگی‌های زبیکس آنلاین

همانطور که بیان شد، در دسترس بودن یک کسب و کار آنلاین از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین کنترل و مانیتورینگ این سیستم ها، آگاهی از وقوع رخدادها و انجام اقدامات مربوطه از اهمیت بسیار بالایی دارد. همه این موارد به راحتی از طریق زبیکس آنلاین در اختیار مدیران کسب و کارها قرار گرفته است.

کنترل مواردی همچون در دسترس بودن وب سایت در تمام ساعات شبانه روز، تعداد درخواست‌ها از سیستم، میزان ترافیک مصرفی، میزان منابع سخت افزاری استفاده شده و همچنین بسیاری از موارد دیگر که می‌تواند در کاهش زمان قطعی سرویس نقش حیاتی داشته باشند، از طریق زبیکس آنلاین فراهم شده است.

همچنین زبیکس آنلاین نیاز به ایجاد یک تیم متخصص در حوزه مانیتورینگ در سازمان را به طور کامل حذف نموده است.
شما تنها کافی است که درخواست مانیتورینگ خود را اعلام نمایید. پس از آن در مدت زمان بسیار کوتاهی مانیتورینگ مورد نظر شما در بهترین مراکز داده ایران و جهان راه‌اندازی شده و در اختیار شما قرار می‌گیرد.

زبیکس آنلاین در دو قالب سرور مجازی و سرور اختصاصی ارائه می‌شود.

در صورتی که تعداد موارد مدنظر شما جهت مانیتورینگ محدود بوده و حجم داده‌های مدنظر شما در حد متوسط است، زبیکس آنلاین در قالب سرورهای مجازی بهترین گزینه برای شما است. این سرورهای مجازی از بهترین منابع سخت‌افزاری برخوردار بوده و با پشتیبانی24*7 شما می‌توانید با خیال راحت بر روی گسترش کسب و کار خود تمرکز نمایید.

اگر مجموعه شما دارای تعداد بسیار زیادی از تجهیزات و موارد نرم‌افزاری در جهت مانیتورینگ بوده و حجم داده‌های شما بالا است و یا اینکه به دلایل سازمانی علاقه‌مند به در اختیار داشتن یک سرور قدرتمند به طور جداگانه برای اهداف مانیتورینگ دارید، سرورهای اختصاصی می‌توانند به بهترین نحو این مورد را برطرف نمایند. کیفیت بالای سخت‌افزارهای به کار رفته در این بسته‌ها امکان مانیتورینگ مجموعه را بدون دغدغه بری شما فراهم می‌آورد.

همچنین شما در زبیکس آنلاین از پشتیبانی 24*7 شرکت سدیدآفرین به عنوان تنها نماینده ی رسمی شرکت زبیکس در ایران برخوردار خواهید بود. بدین ترتیب دیگر نگران نگهداری و توسعه‌ی مانیتورینگ خود نباشید. متخصصین مانیتورینگ شرکت سدیدآفرین، با گذراندن پیشرفته‌ترین دوره‌های مانیتورینگ و از طریق تجربه‌ی خود در راه‌اندازی سامانه‌های مانیتورینگ در بزرگترین مجموعه‌های کشور، موارد مدنظر شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برآورده خواهند نمود.

مواردی همچون بروزرسانی سیستم مانیتورینگ، بهینه سازی کارایی، اعمال تغییرات مورد نیاز، اضافه کردن موارد و آیتم های جدید، راه اندازی مانیتورینگ توزیع شده، یکپارچه سازی زبیکس با سیستم‌های اعلام هشدار مختلف و به طور کلی هرآنچه که شما در کار کردن با زبیکس به آن نیاز دارید از طریق ارتباط با پشتیبانی شرکت سدیدآفرین امکان‌پذیر خواهد بود.

در حال حاضر زبیکس آنلاین در قالب سرور اختصاصی (Dedicated Server) و سرور مجازی (VPS) در دسترس است. شما می‌توانید متناسب با نیازمندی‌های مجموعه خود به آسانی بسته مانیتورینگ مناسب را انتخاب نمایید. همچنین مشاورین شرکت در راستای کمک به انتخاب گزینه مناسب در دسترس هستند. کافی است با شماره‌های 02126421395 و 02126421399 تماس بگیرید.